Tábor DANCER 2025

2 min. čítania
Prímestské tábory
Tábor DANCER 2025

Leto v Senici tento rok rozhýbal jeden z prímestských táborov. V termíne od 11. do 15. augusta sa priestory senickej Domky a tanečnej sály Esko zaplnili rytmom, smiechom a neskutočnou energiou. Tábor DANCER 2025 privítal desiatky detí, ktoré spájala jedna vášeň – pohyb.

Týždeň nabitý rytmom a štýlom

Program bol tento rok skutočne pestrý a deti si prišli na svoje bez ohľadu na to, či s tancom začínajú, alebo sú už skúsení tanečníci.

  • Dopoludnia patrili potu a drine: Pod vedením profesionálnych trénerov sa deti učili choreografie v rôznych štýloch – od street dance až po moderné prvky.
  • Popoludnia plné dobrodružstva: Keď sme práve netrénovali, užívali sme si spoločné hry, výlety za poznaním a nechýbalo ani zaslúžené osvieženie pri kúpaní.
  • Vzdelávanie aj zábava: Súčasťou programu boli aj zaujímavé prednášky a animačné aktivity, ktoré upevňovali tímového ducha.

Každý účastník si domov odniesol nielen nové tanečné kroky, ale aj originálne táborové tričko, ktoré mu bude pripomínať toto nezabudnuteľné leto.

“Bolo úžasné sledovať, ako sa deti za tých päť dní posunuli. Nielen technicky v tanci, ale najmä v tom, ako sa dokázali navzájom podporiť a vytvoriť jednu veľkú rodinu,” zhodnotili organizátori.

Chcete vidieť viac?
Ak ste nestihli sledovať naše zážitky v reálnom čase, všetky fotky a videá, ktoré zachytávajú atmosféru tábora, nájdete na našom Instagrame: @tabor.dancer.

Ďakujeme všetkým deťom za ich energiu, rodičom za dôveru a trénerom za ich trpezlivosť a profesionalitu. Už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho ročníka!

 

Viac fotiek v galérii.


Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR  v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania  a mládeže.

Fotogaléria

Autor článku:

Domka Senica
Richard Čederle
1. Prímestský tábor
Domka Senica
Klára Smetanová
13. júla 2024
Prímestské tábory

1. Prímestský tábor

Veľmi som sa tešila na celý týžden a na kopec zábavy. Tábor sme v pondelok začali zoznámením sa, hrami a tancami. Prišiel nás navštíviť Mickey Mouse, ktorý nám povedal, že sa z rozprávok stratili predmety a hlavné myšlienky. Poprosil nás či by sme mu ich pomohli pozbierať. Nadšené deti súhlasili, a tak sa začalo naše týždenné dobrodružstvo. Neskôr sme si zasúťažili v dvojhodinovke na tému Barbie a boli sme súčasťou mestskej hry o superhrdinoch. Deťom sa podarilo nájsť prvé dva stratené predmety. Bolo super sledovať ich, ako veľmi sú z toho nadšené 😁 Utorok doobeda sme sa všetci zabavili na plavárni, kde sme hľadali strateného Nema. Po poobednom oddychu sme si pre deti pripravili vodné hry. Najväčší úspech mali kocky ľadu, ktoré museli deti roztopiť. Bolo super vidieť ako deti spolupracujú. V stredu doobeda sme sa odviezli na Kunov, kde sme si zahrali hry na tému Vaiana. Najviac všetkých bavilo safari. Poobede sme si na dvojke zahrali moju obľúbenú hru, ovocníček, na tému princezné. Deti za všetky hry získali ďaľšie stratené predmety a myšlienky. Vo štvrtok sme sa vydali na výlet do prírody. Prešli sme sa po lese, v ktorom boli schované rôzne úlohy. Deti ich museli všetky splniť, aby zachránili Fionu. Prišli sme na ihrisko do Plaveckého Petra, kde sme sa najedli a zahrali hru. Deti plnili na stanovištiach rôzne úlohy a získali za to cukríky. Výlet som si celý náramne užila a zabavila sa. V piatok doobeda sme v kostole na omši poďakovali za celý tábor, a potom sme si zahrali indiánsku paličku. Táto hra bavila deti asi najviac zo všetkých a hrali ju s veľkou zapálenosťou. Na všetkých bolo vidieť ako si ju užívajú. Poobede opäť prišiel Mickey Mouse a deti mu odovzdali všetky predmety a citáty, ktoré počas dní nazbierali pri rôznych hrách. Mickey nám za to dal kľúč od Disneylandu a tričká. Potom už nás čakalo iba ťažké lúčenie. Celý týždeň som si veľmi užila. S deťmi som sa super zabavila, zahrala a porozprávala. Veľmi mi chýbajú a už teraz sa teším, keď si to o rok spolu zopakujeme 😊   Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR  v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania  a mládeže.
2. Prímesťák 2025
Domka Senica
Eliška Tršková
8. augusta 2025
Prímestské tábory

2. Prímesťák 2025

Dni 7. - 11. 7. 2025 patrili v Domke životnému príbehu Mojžiša a jeho poslaniu zachrániť Boží ľud z Egypta. Počas celého týždňa sme sa pomocou krátkych scénok preniesli do paláca faraóna i na púšť. Pomocou hry "Gumičková" sme zamieňali a zbierali predmety, ako napr. tabule so zákonmi či dokonca pyramídy! Počas mestskej hry sme popri putovaní po Senici plnili rôzne úlohy ( vedenie kamaráta so zaviazanými očami, 5 minút ticha,...), aby sme pomohli Áronovi a Mojžišovi v ich neľahkej situácii. Po výborných obedoch sme si každé poobedie oddýchli pri filme Princ Egyptský, niektorí aj pri pingpongu či kalčete a pochutili sme si na melóne a iných osviežujúcich dobrotách. Počas týždňa sme navštívili aj Jump park v Senici a poriadne sme sa vyšantili na trampolínach a preliezkach, či v senickej plavárni, kde sme si užili najmä tobogány, vírivku aj bazény. Náš týždeň sme zakončili scénkou o úspešnom konci Mojžišovej misie a svätou omšou, pri ktorej nám salezián Jano Jura vysvetlil dôležitosť načúvania Bohu, Jeho plánom a otvorenosti pomoci iným. Aj keď nám počas týždňa počasie veľmi neprialo, vychutnali sme si spoločný čas naplno a vzniklo aj mnoho nových priateľstiev a nezabudnuteľných zážitkov. Všetci sme si tábor veľmi užili a tešíme sa aj na budúci rok! Viac fotiek v galérii. Tento projekt bol realizovaný s finančnou podporou mesta Senica. Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR  v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania  a mládeže.
4. Prímestský tábor
Domka Senica
Klára Smetanová
29. júla 2024
Prímestské tábory

4. Prímestský tábor

Tábor v Domke bol pre mňa jedným veľkým zážitkom a dobrodružstvom tým, že som mohla byť prvý krát ako animátorka. Témou tábora bol názov rozprávky V hlave. Každý deň sme mali zameraný na jednu emóciu - láska, radosť… Bolo úžasné, ako deti nadšene spolupracovali a zabávali sa. Každý deň som bola veľmi unavená ale na druhú stranu šťastná, že som mohla byť súčasťou takéhoto jedného veľkého dobrodružstva. Mohla som byť kamarátkou a odovzdávať niečo zo seba aj druhým. Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR  v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania  a mládeže.